Nesibe Aydın Gençlik ve Spor Kulubü

Mayıs Ayında uzun bir aradan sonra Spor ve Basketbol camialarında tekrar olmamız gereken yer için çalışmalarımıza başladık.

Her zaman en iyiye, en yükseğe hedefi ile yola çıkan Nesibe Aydın Eğitim Kurumları’nın Bayan Basketbol deki hedefi de ilk sezonunda bir üst lig olan KBL ne yükselmektir. Ağustos ayında yeni sezon çalışmalarımıza Baş Antrenör Caner Arda AYDIN, Menajer İbrahim ULUSOY Antrenör yardımcıları Bora KAVAKLIOĞLU ve Ozan KARSLI önderliğinde sezonumuzu açtık ve yaptığımız ilk antrenmanımızla sezona start verdik. Sezon başlamadan önce Basketbol oyuncularımıza sağladığımız olanaklarımız ve organizasyon kalitemiz ile adımızdan söz ettirmeye başladık. Başkanımız Mirkan Aydın, As Başkanımız Ali KAVAKLIOĞLU Başkan yardımcımız Reşat GEMALMAZ ve yönetim kurulu üyemiz Kemal KAMBAK olmak üzere tüm olanakları önümüze sererek göstermiş oldukları desteğe şu ana kadar oynadığımız 15 müsabakayı da  kazanarak namağlup olarak cevap verdik ve vereceğiz A takımımız altında kurulan Yıldız ve Genç takımlarımız ise maçlarına başarılı bir şekilde devam etmiş ve Türkiye şampiyonalarında derece hedefi ile yoluna devam etmektedirler. Yapmış olduğumuz transferlerimizin ortaya koymuş oldukları mücadele ve alt yapımıza vermiş olduğumuz önem ile daha üst liglerde olmayı hak ettiğimizi düşünüyor ve bunun için çaba sarf edip çalışmalarımıza bu yönde devam ediyoruz.

 

İlk tur müsabakaları sonucu 12 maç yapan takımımız 12 maçı da kazanarak gurubunu 1.olarak tamamlamış ve eleme gurubunda Kocaeli Basket takımı ile eşleşmiş ve oynanan her iki maçı da kazanarak 2.tur eleme gurubu müsabakalarına  başlamıştır. Eleme gurubu müsabakaları ilk maçımızı da kazanarak aynı istek aynı hedef doğrultusunda yolumuza devam ediyoruz.